Szlakiem Jana Pawła II

szlakiem Jana Pawła II

Jan Paweł II to jeden z największych świętych Kościoła katolickiego w XX i XXI wieku. Wędrując szlakiem Jana Pawła II możesz poznać historię Karola Wojtyły, który jest najsłynniejszym Polakiem.  Kraków jest szczególnym miejscem związanym z jego życiem. To tutaj Karol Wojtyła przebywał  ponad trzydzieści lat – najpierw jako student, potem ksiądz, a w końcu biskup Krakowa. W Krakowie doświadczył także niewyobrażalnych cierpień II wojny światowej oraz czasów komunizmu.

Wycieczka po Krakowie szlakiem Jana Pawła II

Trasa wycieczki wiedzie śladami Jana Pawła II przez miejsca, które są szczególnie związane z Karolem Wojtyłą: poczynając od Uniwersytetu Jagiellońskiego w którym studiował, poprzez Katedrę Wawelską gdzie chodził do spowiedzi i odprawił swoją pierwszą Mszą, jego późniejsze mieszkanie na ulicy Kanoniczej, kościół franciszkanów w którym często się modlił, aż po Pałac Biskupi gdzie sprawował urząd biskupa do roku 1978.

szlakiem Jana Pawla II w Krakowie
Wycieczka śladami Jana Pawła II

Wycieczka dostępna jest w dwóch wersjach: „szlakiem Jana Pawła II w Krakowie” oraz wydłużonej zawierającej wizytę w Centrum Jana Pawła II (zwiedzanie bazyliki) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (odwiedziny Sanktuarium, klasztoru i celi siostry Faustyny).

kraków szlakiem jana pawła II
Wycieczka szlakiem Jana Pawła II

Poznaj historię człowieka, który został papieżem odkrywając najważniejsze zabytki pięknego Krakowa! Przewodnik zabierze Państwa do najważniejszych miejsc związanych z osobą Karola Wojtyły. Na życzenie uczestników program możemy być zmodyfikowany do ich potrzeb.

Wycieczka śladami Jana Pawła II w Krakowie – trasa

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Rynek Główny – Sukiennice – Collegium Maius – Kościół Mariacki – Wieża Ratuszowa – Kościół św. Wojciecha – Kościół św. Piotra i Pawła – Kościół Franciszkanów – Pałac Biskupi – Okno Papieskie – Kościół św. Andrzeja – Wzgórze Wawelskie – Katedra na Wawelu – Zamek Królewski (dziedziniec) – Smok Wawelski.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

Cena: 300 zł (grupa od 1-7 osób)

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
Fabryka Schindlera wycieczka
Fabryka Schindlera wycieczka

Jednym z najważniejszych muzeów w Krakowie jest Fabryka Schindlera. Wycieczka po niej pozwoli Ci poznać wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas Read more

Segway Kraków Wycieczka
zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, Read more