Szlakiem Jana Pawła II

palac biskupi wystawa podczas wycieczki szlakiem Jana Pawla II w Krakowie

Wycieczka po Krakowie Szlakiem Jana Pawła II

Odwiedź miejsca związane z jednym z największych świętych Kościoła katolickiego w XX i XXI wieku. Poznaj historię Karola Wojtyły, który znany jest całemu światu jako papież Jana Paweł II.  Kraków jest szczególnym miejscem związanym z jego życiem. To tutaj Karol Wojtyła przebywał  ponad trzydzieści lat – najpierw jako student, potem ksiądz, a w końcu biskup Krakowa. W Krakowie doświadczył także niewyobrażalnych cierpień II wojny światowej oraz czasów komunizmu.

Trasa wycieczki szlakiem Jana Pawła II wiedzie przez miejsca, które są szczególnie związane z Karolem Wojtyłą: poczynając od Uniwersytetu Jagiellońskiego w którym studiował, poprzez Katedrę Wawelską gdzie chodził do spowiedzi i odprawił swoją pierwszą Mszą, jego późniejsze mieszkanie na ulicy Kanoniczej, kościół franciszkanów w którym często się modlił, aż po Pałac Biskupi gdzie sprawował urząd biskupa do roku 1978.

dzielnica uniwersytecka podczas wycieczki szlakiem Jana Pawla II w Krakowie
Wycieczka szlakiem Jana Pawła II

Wycieczka dostępna jest w dwóch wersjach: „szlakiem Jana Pawła II w Krakowie” oraz wydłużonej zawierającej wizytę w Centrum Jana Pawła II (zwiedzanie bazyliki) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (odwiedziny Sanktuarium, klasztoru i celi siostry Faustyny).

Wawel podczas wycieczki szlakiem Jana Pawla II w Krakowie
Wycieczka szlakiem Jana Pawła II

Poznaj historię człowieka, który został papieżem odkrywając najważniejsze zabytki pięknego Krakowa! Przewodnik zabierze Państwa do najważniejszych miejsc związanych z osobą Karola Wojtyły. Na życzenie uczestników program możemy być zmodyfikowany do ich potrzeb.

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Rynek Główny – Sukiennice – Collegium Maius – Kościół Mariacki – Wieża Ratuszowa – Kościół św. Wojciecha – Kościół św. Piotra i Pawła – Kościół Franciszkanów – Pałac Biskupi – Okno Papieskie – Kościół św. Andrzeja – Wzgórze Wawelskie – Katedra na Wawelu – Zamek Królewski (dziedziniec) – Smok Wawelski.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

Cena: 300 zł (grupa od 1-7 osób)