Szlakiem Jana Pawła II

dziedziniec krakowskiej kurii podczas wycieczki szlakiem Jana Pawła II

Jan Paweł II to jeden z największych świętych Kościoła katolickiego w XX i XXI wieku. Wędrując szlakiem Jana Pawła II możesz poznać historię Karola Wojtyły, który jest najsłynniejszym Polakiem.  Kraków jest szczególnym miejscem związanym z jego życiem. To tutaj Karol Wojtyła przebywał  ponad trzydzieści lat – najpierw jako student, potem ksiądz, a w końcu biskup Krakowa. W Krakowie doświadczył także niewyobrażalnych cierpień II wojny światowej oraz czasów komunizmu.

Wycieczka po Krakowie szlakiem Jana Pawła II

Trasa wycieczki wiedzie śladami Jana Pawła II przez miejsca, które są szczególnie związane z Karolem Wojtyłą: poczynając od Uniwersytetu Jagiellońskiego w którym studiował, poprzez Katedrę Wawelską gdzie chodził do spowiedzi i odprawił swoją pierwszą Mszą, jego późniejsze mieszkanie na ulicy Kanoniczej, kościół franciszkanów w którym często się modlił, aż po Pałac Biskupi gdzie sprawował urząd biskupa do roku 1978.

wycieczka szlakiem Jan Paweł II w Krakowie
Wycieczka śladami Jana Pawła II

Wycieczka dostępna jest w dwóch wersjach: „szlakiem Jana Pawła II w Krakowie” oraz wydłużonej zawierającej wizytę w Centrum Jana Pawła II (zwiedzanie bazyliki) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (odwiedziny Sanktuarium, klasztoru i celi siostry Faustyny).

widok na zabudowe Wawelu

Poznaj historię człowieka, który został papieżem odkrywając najważniejsze zabytki pięknego Krakowa! Przewodnik zabierze Państwa do najważniejszych miejsc związanych z osobą Karola Wojtyły. Na życzenie uczestników program możemy być zmodyfikowany do ich potrzeb.

Wycieczka śladami Jana Pawła II w Krakowie – trasa

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Rynek Główny – Sukiennice – Collegium Maius – Kościół Mariacki – Mury Miejskie – Wieża Ratuszowa – Kościół św. Wojciecha – Kościół św. Piotra i Pawła – Kościół Franciszkanów – Pałac Biskupi – Okno Papieskie – Wzgórze Wawelskie – Katedra na Wawelu – Zamek Królewski (dziedziniec) – Smok Wawelski.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

 

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie

Planujesz odwiedzić Małopolskę? Wybierasz się do Krakowa? Masz zamiar spędzić kilka dni w Mieście Królów? To świetnie się składa. Poniżej Read more

Katedra Wawelska – wycieczka z przewodnikiem
Wnętrze wawelskiej katedry

Katedra Wawelska to miejsce mające wyjątkową ponad 1000 letnią historię! To tutaj odbywały się koronacje królów polskich i najważniejsze uroczystości Read more