Wycieczka z Krakowa do Zakopanego

rzeka podczas wycieczki z Krakowa do Zakopanego

Zwiedzanie Tatr i Zakopanego

Odkryj piękno polskich Tatr podczas Wycieczka z Krakowa do Zakopanego – najsłynniejszego polskiego miasta położonego w bezpośrednim otoczeniu górskich szczytów. Z uwagi na swoje piękno i cenne zasoby przyrodnicze teren polskich Tatr należy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który jest wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.

drewniany dom podczas wycieczki z Krakowa do Zakopanego
Zwiedzanie Zakopanego

Zakopane jest niewielkim malowniczym miasteczkiem (liczącym ponad 20 tysięcy mieszkańców) w województwie Małopolskim, położonym u stóp Tatr. W okolicach Zakopanego znajdują się często uczęszczane przez turystów szczyty: Giewont i Kasprowy Wierch. Początki Zakopanego sięgają najprawdopodobniej przełomu XV i XVI wieku wtedy to pierwsi osadnicy zaczęli napływać na tereny przyszłego miasta. Miasto to związane jest także z wieloma znanymi postaciami polskiej kultury (jednym z nich był Henryk Sienkiewicz, autor historycznej powieści „Quo vadis”, zdobywca w 1905 roku nagrody nobla za całokształt twórczości literackiej) którzy przyczynili się do jego popularności.

tatrzański krajobraz podczas wycieczki z Krakowa do Zakopanego
Tatrzański krajobraz

Wycieczka z Krakowa do Zakopanego odbywa się przez cały rok. Miasto uznawane jest również za zimową stolicę Polski. Odwiedź Zakopane najpopularniejsze miasto turystyczne w okolicach Tatr. Zobacz Krupówki słynny zakopiański deptak gdzie znajdują się dziesiątki regionalnych sklepików i restauracji.

Trasa jest dostosowana do osób w każdym wieku (dzieci, dorośli i osoby starsze).

Wycieczka z Krakowa do Zakopanego zawiera:

– wizytę w Zakopanem

– Słynny deptak na Krupówkach

– Możliwość spróbowania oscypków wyrabianych z owczego sera u podnóża Tatr (od maja do października)

– Zapierające w piersiach widoki na majestatyczne Tatry

Czas trwania wycieczki: około 8-9 godzin

Opłata zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • transport klimatyzowanym minibusem
  • opiekę pilota
  • odwóz do hotelu/hostelu

Cena:

  • Cena 300 zł od osoby (wymagane minimum dwie osoby)