Wycieczka z Krakowa do Zakopanego

wycieczki z Krakowa do Zakopanego

Odkryj piękno polskich Tatr podczas Wycieczka z Krakowa do Zakopanego – najsłynniejszego polskiego miasta położonego w bezpośrednim otoczeniu górskich szczytów. Z uwagi na swoje piękno i cenne zasoby przyrodnicze teren polskich Tatr należy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który jest wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.

wycieczka z Krakowa do Zakopanego
Zwiedzanie Zakopanego

Zwiedzanie Tatr i Zakopanego

Zakopane jest niewielkim malowniczym miasteczkiem (liczącym ponad 20 tysięcy mieszkańców) w województwie Małopolskim, położonym u stóp Tatr. W okolicach Zakopanego znajdują się często uczęszczane przez turystów szczyty: Giewont i Kasprowy Wierch. Początki Zakopanego sięgają najprawdopodobniej przełomu XV i XVI wieku wtedy to pierwsi osadnicy zaczęli napływać na tereny przyszłego miasta. Miasto to związane jest także z wieloma znanymi postaciami polskiej kultury (jednym z nich był Henryk Sienkiewicz, autor historycznej powieści „Quo vadis”, zdobywca w 1905 roku nagrody nobla za całokształt twórczości literackiej) którzy przyczynili się do jego popularności.

wycieczka Kraków Zakopane
Tatrzański krajobraz

Wycieczka z Krakowa do Zakopanego odbywa się przez cały rok. Miasto uznawane jest również za zimową stolicę Polski. Odwiedź Zakopane najpopularniejsze miasto turystyczne w okolicach Tatr. Zobacz Krupówki słynny zakopiański deptak gdzie znajdują się dziesiątki regionalnych sklepików i restauracji.

Trasa jest dostosowana do osób w każdym wieku (dzieci, dorośli i osoby starsze).

Wycieczka z Krakowa do Zakopanego zawiera:

– wizytę w Zakopanem

– Słynny deptak na Krupówkach

– Możliwość spróbowania oscypków wyrabianych z owczego sera u podnóża Tatr (od maja do października)

– Zapierające w piersiach widoki na majestatyczne Tatry

Czas trwania wycieczki: około 8-9 godzin

Opłata zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • transport klimatyzowanym minibusem
  • opiekę pilota
  • odwóz do hotelu/hostelu

Cena:

  • Cena 300 zł od osoby (wymagane minimum dwie osoby)
Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
Fabryka Schindlera wycieczka
Fabryka Schindlera wycieczka

Jednym z najważniejszych muzeów w Krakowie jest Fabryka Schindlera. Wycieczka po niej pozwoli Ci poznać wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas Read more

Segway Kraków Wycieczka
zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, Read more