Kopalnia Soli „Wieliczka”

wykute wnętrze podczas wycieczki Wieliczka zwiedzanie kopalni soli

Kopalnia Soli „Wieliczka” – wycieczka z przewodnikiem

Kopalnia od wieków służyła wydobyciu ogromnych pokładów soli, z uwagi na swoje znaczenie była źródłem bogactwa kraju i należała do najbardziej strzeżonych przez polskich władców miejsc.

Kopalnia soli w Wieliczce należy do najważniejszych zabytków w Polsce, każdego roku ponad milion turystów z całego świata odwiedza to niezwykłe miejsce. Jest unikatowym zabytkiem klasy światowej o czym świadczy wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Historia kopalni sięga XIII wieku, odkryto wtedy złoża soli kamiennej i rozpoczęto wydobycie soli w Wieliczce. Czasy świetności przeżywała w XVI i pierwszej połowie XVII wieku kiedy to załoga górnicza liczyła około 2000 ludzi, a roczna produkcja soli w kopalni wynosiła ponad 30 000 ton. W XX wieku w kopalni powstało pierwsze na świecie podziemne sanatorium alergologiczne.

kaplica podczas wycieczki Wieliczka zwiedzanie kopalni soli
Krakow zwiedzanie Wieliczki

Zanurz się w niesamowity świat dawnej kopalni soli. Wycieczka z przewodnikiem jest wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Wieliczka posiada również dogodną lokalizację, oddalona jest zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa.

wejscie do budynku podczas wycieczki Wieliczka zwiedzanie kopalni soli
Krakow zwiedzanie Wieliczki

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Dawna Kopalnia Soli „Wieliczka”

Czas trwania wycieczki: około 4 godzin

Wycieczka do Wieliczki z Krakowa zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • usługę licencjonowanego przewodnika w Kopalni
  • transport klimatyzowanym autem
  • odwóz do hotelu/hostelu

Cena:

  • Normalny 175 zł
  • Studenci/uczniowie 150zł