Kopalnia Soli „Wieliczka”

kopalnia soli wieliczka zwiedzanie

Kopalnia Soli „Wieliczka” od wieków służyła wydobyciu ogromnych pokładów soli, z uwagi na swoje znaczenie była źródłem bogactwa kraju i należała do najbardziej strzeżonych przez polskich władców miejsc.

Kopalnia Soli „Wieliczka” – zwiedzanie z przewodnikiem

Kopalnia soli w Wieliczce należy do najważniejszych zabytków w Polsce, każdego roku ponad milion turystów z całego świata odwiedza to niezwykłe miejsce. Jest unikatowym zabytkiem klasy światowej o czym świadczy wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Historia kopalni sięga XIII wieku, odkryto wtedy złoża soli kamiennej i rozpoczęto wydobycie soli w Wieliczce. Czasy świetności przeżywała w XVI i pierwszej połowie XVII wieku kiedy to załoga górnicza liczyła około 2000 ludzi, a roczna produkcja soli w kopalni wynosiła ponad 30 000 ton. W XX wieku w kopalni powstało pierwsze na świecie podziemne sanatorium alergologiczne.

Kraków zwiedzanie Wieliczki

Zanurz się w niesamowity świat dawnej kopalni soli. Wycieczka z przewodnikiem jest wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Wieliczka posiada również dogodną lokalizację, oddalona jest zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa.

kopalnia soli wieliczka zwiedzanie

Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem

Dawna Kopalnia Soli „Wieliczka”

Czas trwania wycieczki: około 4 godzin

Wycieczka do Wieliczki z Krakowa zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • usługę licencjonowanego przewodnika w Kopalni
  • transport klimatyzowanym autem
  • odwóz do hotelu/hostelu

Cena:

  • Normalny 175 zł
  • Studenci/uczniowie 150zł
Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
Fabryka Schindlera wycieczka
Fabryka Schindlera wycieczka

Jednym z najważniejszych muzeów w Krakowie jest Fabryka Schindlera. Wycieczka po niej pozwoli Ci poznać wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas Read more

Segway Kraków Wycieczka
zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, Read more