Kopalnia Soli „Wieliczka”

duża sala w kopalni soli Wieliczka

Kopalnia Soli „Wieliczka” od wieków służyła wydobyciu ogromnych pokładów soli, z uwagi na swoje znaczenie była źródłem bogactwa kraju i należała do najbardziej strzeżonych przez polskich władców miejsc.

Kopalnia Soli „Wieliczka” – zwiedzanie z przewodnikiem

Kopalnia soli w Wieliczce należy do najważniejszych zabytków w Polsce, każdego roku ponad milion turystów z całego świata odwiedza to niezwykłe miejsce. Jest unikatowym zabytkiem klasy światowej o czym świadczy wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Historia kopalni sięga XIII wieku, odkryto wtedy złoża soli kamiennej i rozpoczęto wydobycie soli w Wieliczce. Czasy świetności przeżywała w XVI i pierwszej połowie XVII wieku kiedy to załoga górnicza liczyła około 2000 ludzi, a roczna produkcja soli w kopalni wynosiła ponad 30 000 ton. W XX wieku w kopalni powstało pierwsze na świecie podziemne sanatorium alergologiczne.

kaplica w kopalni soli Wieliczka

Zanurz się w niesamowity świat dawnej kopalni soli. Wycieczka z przewodnikiem jest wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Wieliczka posiada również dogodną lokalizację, oddalona jest zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa.

budynek kopalni soli Wieliczka

Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem

Dawna Kopalnia Soli „Wieliczka”

Czas trwania wycieczki: około 4 godzin

Wycieczka do Wieliczki z Krakowa zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • usługę licencjonowanego przewodnika w Kopalni
  • transport klimatyzowanym autem
  • odwóz do hotelu/hostelu

BOOK NOW

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie

Planujesz odwiedzić Małopolskę? Wybierasz się do Krakowa? Masz zamiar spędzić kilka dni w Mieście Królów? To świetnie się składa. Poniżej Read more

Katedra Wawelska – wycieczka z przewodnikiem
Wnętrze wawelskiej katedry

Katedra Wawelska to miejsce mające wyjątkową ponad 1000 letnią historię! To tutaj odbywały się koronacje królów polskich i najważniejsze uroczystości Read more