Segway Kraków Wycieczka

zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, aby zapewniać komfort oraz poczucie radości z jazdy. Jeśli jesteś gotowy na unikatowe doświadczenia, to już dziś wyrusz na zwiedzanie Krakowa na Segwayu!

wycieczka na segwayu z przewodnikiem

Zwiedzanie Krakowa na Segwayu

Segway Kraków to połączenie zwiedzania Miasta Królów Polski z jazdą na Segwayu gwarantując niezapomniane przeżycia! Elektryczny środek transportu to nie tylko wygoda zwiedzania, ale również wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku (młodych i starszych). Sposób jazdy na Segwayu jest niezwykle intuicyjny, dlatego nauka jazdy trwa zaledwie kilka minut.

rynek krakowski z dorozkami

Kraków na segwayu – trasa

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Stare Miasto: Droga Królewska – Brama Floriańska – ul. Floriańska – Barbakan – Mury Obronne – Muzeum Książąt Czartoryskich – Rynek Główny – Kościół Mariacki – Sukiennice – Wieża Ratuszowa – Kościół św. Wojciecha – Collegium Maius – Kościół Franciszkanów – Pałac Biskupi – Okno Papieskie – Kościół św. Piotra i Pawła – Smok Wawelski – Wzgórze Wawelskie

Żydowski Kazimierz: Stara Synagoga – Synagoga Wysoka – ul. Szeroka – Synagoga Remuh i Cmentarz Remuh – Dom Heleny Rubinstein – Ławeczka Jana Karskiego – Plac Bohaterów Getta – Apteka Pod Orłem – Mur Getta – Fabryka Oskara Schindlera

Cena: 250 zł od osoby/ 2 godziny (do wyboru Stare Miasto albo Kazimierz; minimalna liczba osób 4)

450 zł od osoby/ 4 godziny (Stare Miasto i Kazimierz; minimalna liczba osób 4)

REZERWACJA

Segway Kraków – wycieczka po Starym Mieście pełny opis:

Stare Miasto w Krakowie to miejsce pełne historycznych budynków z różnych wieków, śladów znanych ludzi, ale też przestrzeń współcześnie tętniąca życiem niemal przez całą dobę. Odwiedzając kolejne miejsca z programu wycieczki można poznać historię tego miasta, obejrzeć ślady znanych Polaków czy podziwiać perły architektury w różnych stylach. Podczas zwiedzania warto też chłonąć atmosferę miasta, przez wielu uważaną za niepowtarzalną.

Zwiedzanie Krakowa segwayem rozpoczniemy od krótkiego treningu i nauki jazdy (z uwagi na intuicyjność i łatwość prowadzenia urządzenia całość zajmuje jedynie kilka minut!). Następnie udamy się w kierunku Barbakanu i murów obronnych okalających Stare Miasto, zwracając szczególną uwagę na Bramę Floriańską. Wzdłuż murów wystawiają swoje prace liczni artyści, oferując przechodniom zarówno pejzaże krakowskie, martwe natury, jak i malarstwo nowoczesne w różnym wydaniu. Przy trasie miniemy Muzeum Książąt Czartoryskich, a następnie przejedziemy na segwayu przez ul. św. Jana, która zaprowadzi nas prosto na Rynek Główny.

Bazylika Mariacka w Krakowie

Rynek Główny

Na Rynku spędzimy kilka minut, podziwiając Kościół Mariacki, Sukiennice i Wieżę Ratuszową. Będziemy mogli też poczuć niezwykłą atmosferę panującą na tym jednym z największych placów Europy. Nieodłącznym elementem tego miejsca są kramy z kwiatami, gołębie i dorożki. Nie można także zapomnieć o hejnale z Wieży Mariackiej, który od kilku wieków jest grany co godzinę na cztery strony świata.

Po odwiedzinach na Rynku nasze segwaye skierujemy na kolejny etap trasy, podziwiając Collegium Maius czyli najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Pałac Biskupi, który stał się ważnym miejscem dzięki spotkaniom papieża Jana Pawła II z młodzieżą, które prowadził stając w jednym z okien. Przy okazji będziemy mogli przyjrzeć się kościołowi franciszkanów usytuowanemu naprzeciw Pałacu, który przyciąga wzrok swoją surową ceglaną elewacją.

Zwiedzając dalej Kraków segwayem skierujemy nasze pojazdy w kierunku Wzgórza Wawelskiego. W tym miejscu przez wieki swoją siedzibę mieli królowie Polski, a Zamek Królewski i Katedra Wawelska należą do najważniejszych zabytków na mapie Krakowa. U stóp wzgórza odwiedzimy pomnik Smoka Wawelskiego, bohatera jednej z najbardziej znanych krakowskich legend. Następnie przejedziemy w kierunku ul. Grodzkiej. Wycieczka segwayem w części obejmującej Stare Miasto zakończy się przy barokowym kościele św. Piotra i Pawła.

Krakowski Kazimierz – zwiedzanie segwayem

Drugą częścią wycieczki segwyem po Krakowie jest zwiedzanie krakowskiego Kazimierza. To dzielnica związana przede wszystkim z historią Żydów, dlatego podczas wycieczki zobaczymy Starą Synagogę, Synagogę Wysoką oraz Synagogę Remuh znajdujące się w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Przy okazji obejrzymy również dom Heleny Rubinstein oraz ławeczkę Jana Karskiego, które znajdują się przy ul. Szerokiej, będącej jednym z ważniejszych punktów Kazimierza, tętniącej życiem nie tylko w dzień, ale i do późnych godzin nocnych.

Mural na budynku na Kazimierzu

Dalsze zwiedzanie Kazimierza zaprowadzi nas na drugą stronę Wisły, gdzie odwiedzimy miejsca związane z gettem żydowskim. Segwayami pojedziemy również na Plac Bohaterów Getta, gdzie znajduje się niezwykły pomnik upamiętniający tragiczną historię tego miejsca. Przewodnik opowie o wydarzeniach, które wydarzyły się tutaj podczas II wojny światowej. Ostatnim punktem naszej wycieczki po krakowskim Kazimierzu będzie fabryka Oskara Schindlera, przedsiębiorcy, który uratował przed zagładą ponad 1 000 Żydów.

Segway Kraków – informacje praktyczne

Zwiedzanie Krakowa może obejmować całą opisaną wyżej trasę lub tylko jedną z jej części. Wycieczka segwayem po Starym Mieście trwa ok. 2 godziny, podobnie jak wycieczka segwayem po Kazimierzu. Cała wycieczka zajmuje zatem ok. 4 godziny, a uczestnictwo w niej pozwala odwiedzić wiele z najważniejszych dla historii Krakowa zabytków.

Wszystkich, którzy mają ochotę na wycieczkę segwayem, ale nigdy nie jeździli na tym pojeździe uspokajamy, że to nie jest przeszkodą. Jazda na segwayu jest tak intuicyjna, że wystarczy kilkuminutowy instruktaż i kilka prób, by opanować sterowanie tym pojazdem. Każda kolejna minuta spędzona na segwayu staje się czystą przyjemnością, która na długo pozostanie w pamięci.

Cena wycieczki segwayem zależy od wariantu wybranej trasy. Zwiedzanie Starego Miasta i Kazimierza kosztuje 320 zł od osoby, a wybór jednej z części wycieczki to koszt 170 zł od osoby. Wycieczka może się odbyć, jeśli jest co najmniej 2 uczestników.

Zapraszam do zwiedzania Krakowa na segwayu. Wycieczka tego rodzaju pozwoli nie tylko obejrzeć najważniejsze zabytki związane z historią tego miasta, ale poczuć radość związaną z jazdą na segwayu. To atrakcja dla turystów w każdym wieku!

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie

Planujesz odwiedzić Małopolskę? Wybierasz się do Krakowa? Masz zamiar spędzić kilka dni w Mieście Królów? To świetnie się składa. Poniżej Read more

Katedra Wawelska – wycieczka z przewodnikiem
Wnętrze wawelskiej katedry

Katedra Wawelska to miejsce mające wyjątkową ponad 1000 letnią historię! To tutaj odbywały się koronacje królów polskich i najważniejsze uroczystości Read more