Kraków przewodnik: wycieczka po Kazimierzu

Krakow wycieczka po Kazimierzu

Szalom na żydowskim Kazimierzu! Witaj w zabytkowej dzielnicy Krakowa, która przez wieki stanowiła osobne miasto będące żydowską stolicą w dawnej Rzeczypospolitej. To stąd pochodzą światowej sławy rabini z najbardziej znanym Mojżeszem ben Israelem Isserlesem zwanym Remu. Tutaj mieści się Stara Synagoga – jedna z najstarszych oryginalnie zachowanych synagog w Europie Środkowej – oraz cmentarz Remu należący do najstarszych żydowskich cmentarzy w Polsce. Współczesny Kazimierz jest miejscem tętniącym życiem, pełnym oryginalnych restauracji tworzących niepowtarzalny klimat Kazimierza. Natomiast na słynnej ulicy Szerokiej, odbywa się co roku największy w Europie Festiwal Kultury Żydowskiej. Dlatego Kraków przewodnik: wycieczka po Kazimierzu z Sewerynem to wspaniała możliwość odkrycia żydowskiej części Miasta Królów Polski.

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem

Wycieczka po żydowskim Kazimierzu to również ważna lekcja historii II wojny światowej, o której opowiada film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Z tym trudnym czasem związane jest dawne żydowskie getto w dzielnicy Podgórze. Jednak nawet w mrokach II wojny światowej znajdujemy wielkich bohaterów: Tadeusza Pankiewicza (Apteka Pod Orłem) oraz Oskara Schindlera (Fabryka Emalii), którzy ryzykując własnym życiem udzielili pomocy tysiącom ludzi. Wycieczka z przewodnikiem po żydowskim Kazimierzu to niezwykła przygoda podczas której odwiedzisz miejsca związane z jedną z najpiękniejszych dzielnic Krakowa. Podczas oprowadzania zobaczysz  najważniejsze zabytki związane ze społecznością krakowskich Żydów. Będziesz mieć okazje odwiedzić miejsca związane z filmem „Lista Schindlera” oraz posłuchać niezwykłych historii związanych z II wojną światową.

wycieczki po Kazimierzu
wycieczka po Kazimierzu

Zanurz się w klimat dawnych uliczek pięknego Kazimierza i poczuj niepowtarzalną atmosferę żydowskiego miasta. Kraków wycieczka po Kazimierzu to fascynująca i niezapomniana przygoda!

Kraków przewodnik Seweryn przy cmentarzu Remuh
wycieczka po Kazimierzu

Kraków przewodnik: wycieczka z Sewerynem – trasa

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem obejmuje trzy dzielnice Krakowa: Kazimierz, Podgórze i Zabłocie.

Żydowski Kazimierz: ul. Szeroka – Synagoga Izaaka – Synagoga i cmentarz Remuh – Mur obronny – Plac Nowy – Stara Synagoga – Synagoga Wysoka – Dom Heleny Rubinstein – Dom modlitwy na ul. Józefa. Podgórze: Plac Bohaterów Getta – Mur Getta – Apteka Pod Orłem. Zabłocie: Fabryka Oskara Schindlera.

Wycieczka nie zawiera wejścia do Fabryki Schindlera, ale można ją zwiedzić po jej zakończeniu wykupując bilet w kasie.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

Cena: 300 zł (grupa od 1-7 osób)

REZERWACJA

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
Fabryka Schindlera wycieczka
Fabryka Schindlera wycieczka

Jednym z najważniejszych muzeów w Krakowie jest Fabryka Schindlera. Wycieczka po niej pozwoli Ci poznać wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas Read more

Segway Kraków Wycieczka
zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, Read more