Kraków przewodnik: wycieczka po Kazimierzu

Synagoga Wysoka na Kazimierzu

Szalom na żydowskim Kazimierzu! Witaj w zabytkowej dzielnicy Krakowa, która przez wieki stanowiła osobne miasto będące żydowską stolicą w dawnej Rzeczypospolitej. To stąd pochodzą światowej sławy rabini z najbardziej znanym Mojżeszem ben Israelem Isserlesem zwanym Remu. Tutaj mieści się Stara Synagoga – jedna z najstarszych oryginalnie zachowanych synagog w Europie Środkowej – oraz cmentarz Remu należący do najstarszych żydowskich cmentarzy w Polsce. Współczesny Kazimierz jest miejscem tętniącym życiem, pełnym oryginalnych restauracji tworzących niepowtarzalny klimat Kazimierza. Natomiast na słynnej ulicy Szerokiej, odbywa się co roku największy w Europie Festiwal Kultury Żydowskiej. Dlatego Kraków przewodnik: wycieczka po Kazimierzu z Sewerynem to wspaniała możliwość odkrycia żydowskiej części Miasta Królów Polski.

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem

Wycieczka po żydowskim Kazimierzu to również ważna lekcja historii II wojny światowej, o której opowiada film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Z tym trudnym czasem związane jest dawne żydowskie getto w dzielnicy Podgórze. Jednak nawet w mrokach II wojny światowej znajdujemy wielkich bohaterów: Tadeusza Pankiewicza (Apteka Pod Orłem) oraz Oskara Schindlera (Fabryka Emalii), którzy ryzykując własnym życiem udzielili pomocy tysiącom ludzi. Wycieczka z przewodnikiem po żydowskim Kazimierzu to niezwykła przygoda podczas której odwiedzisz miejsca związane z jedną z najpiękniejszych dzielnic Krakowa. Podczas oprowadzania zobaczysz  najważniejsze zabytki związane ze społecznością krakowskich Żydów. Będziesz mieć okazje odwiedzić miejsca związane z filmem „Lista Schindlera” oraz posłuchać niezwykłych historii związanych z II wojną światową.

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem
wycieczka po Kazimierzu

Zanurz się w klimat dawnych uliczek pięknego Kazimierza i poczuj niepowtarzalną atmosferę żydowskiego miasta. Kraków wycieczka po Kazimierzu to fascynująca i niezapomniana przygoda!

Wneka Cmentarza Remuh w Krakowie
wycieczka po Kazimierzu

Kraków przewodnik: wycieczka z Sewerynem – trasa

Zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem obejmuje trzy dzielnice Krakowa: Kazimierz, Podgórze i Zabłocie.

Żydowski Kazimierz: ul. Szeroka – Synagoga Izaaka – Synagoga i cmentarz Remuh – Mur obronny – Plac Nowy – Stara Synagoga – Synagoga Wysoka – Dom Heleny Rubinstein – Dom modlitwy na ul. Józefa. Podgórze: Plac Bohaterów Getta – Mur Getta – Apteka Pod Orłem. Zabłocie: Fabryka Oskara Schindlera.

Wycieczka nie zawiera wejścia do Fabryki Schindlera, ale można ją zwiedzić po jej zakończeniu wykupując bilet w kasie.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

 

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie

Planujesz odwiedzić Małopolskę? Wybierasz się do Krakowa? Masz zamiar spędzić kilka dni w Mieście Królów? To świetnie się składa. Poniżej Read more

Katedra Wawelska – wycieczka z przewodnikiem
Wnętrze wawelskiej katedry

Katedra Wawelska to miejsce mające wyjątkową ponad 1000 letnią historię! To tutaj odbywały się koronacje królów polskich i najważniejsze uroczystości Read more