Kraków, Auschwitz, Wieliczka – wycieczka 4 dniowa

Wawel Hill in Krakow

Mam przyjemność zaprosić Państwa na 4-dniową wycieczkę, podczas której zobaczycie jedne z najważniejszych miejsc na południu Polski. Wszystkie wycieczki po Krakowie są w małych grupach, podczas których przewodnik pokaże Państwu Miasto polskich królów oraz Kazimierz. Natomiast w Auschwitz i Wieliczce dołączycie do przewodnika, pracującego dla tamtejszych muzeów.

Najważniejsze rzeczy: 

 • Odwiedź Kraków i zachwyć się jego cudowną atmosferą
 • Przejdź się po krakowskim średniowiecznym Rynku
 • Zobacz obóz Auschwitz-Birkenau
 • Wybierz się na wyprawę w głąb ziemi do Kopalni Soli w Wieliczce wpisanej na listę UNESCO
 • Poznaj historię Żydów w Polsce podczas spaceru po krakowskim Kazimierzu

Odwiedź krakowskie Stare Miasto, Kazimierz oraz obóz w Auschwitz i kopalnię soli w Wieliczce i zapamiętaj na długo 4 dni spędzone w Krakowie i jego okolicach. To podróż, podczas której będziesz podziwiać zabytki królewskiego grodu Kraka oraz jego żydowskiej dzielnicy, zadumasz się nad losami więźniów z Auschwitz oraz doświadczysz bliskości imponującej mocy natury w kopalni soli. Zobacz, jak w szczegółach wygląda plan naszej wycieczki i sprawdź, jakie atrakcje na Ciebie czekają.

Kraków widok z loku ptaka na rynek

Plan podróży

DZIEŃ 1 Kraków Stare Miasto – śladami historii i wielkich ludzi

Wycieczka rozpoczyna się na krakowskim Starym Mieście, które było milczącym świadkiem wielowiekowej historii tego miasta. W trakcie zwiedzania będziesz mieć okazję podziwiać przepiękne zabytki, z Kościołem Mariackim, Barbakanem i Zamkiem Królewskim na Wawelu na czele. Zobaczysz Rynek Główny, gdzie co godzinę odgrywany jest słynny Hejnał Mariacki.

Będziesz mieć również okazję poznać historię znanych Polaków, z Papieżem Janem Pawłem II na czele oraz zobaczyć tzw. Okno Papieskie w Pałacu Biskupim. Podczas spaceru ulicami Starego Miasta poczujesz niezwykły klimat Krakowa od wieków działający jak magnes na nowych mieszkańców i turystów.

Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Krakowie obejmuje: Rynek Główny, Bazylikę Mariacką, Kościół św. Wojciecha, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, pozostałości średniowiecznych murów miejskich, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Czartoryskich, Okno Papieskie, Kościół św. Franciszka , Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski i Katedra.

Bazylika Mariacka w Krakowie

DZIEŃ 2: Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

W drugim dniu wycieczki czas na wyprawę w czasy II wojny światowej czyli zwiedzanie hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Poniosło w nim śmierć około  miliona osób różnej narodowości i, było to jednym z  największych ludobójstw w historii świata. Zwiedzanie Auschwitz będzie okazją do zadumy nad człowieczeństwem i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie ludziom zgotowali taki los?

brama wejściowa do obozu zaglady Birkenau

DZIEŃ 3: Kopalnia Soli w Wieliczce – perełka na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Kolejnego dnia wycieczki odwiedzisz Kopalnię Soli w Wieliczce. Będzie to niezwykła podróż w głąb ziemi, podczas której zobaczysz wykute w soli korytarze, poznasz trudną pracę górników oraz będziesz mógł podziwiać solne rzeźby, na czele z przepiękną kaplicą Św. Kingi. W trakcie zwiedzania kopalni doświadczysz unikalnej atmosfery tego miejsca.

kaplica w kopalni soli Wieliczka

Dzień 4: Krakow Jewish Quarter & Ghetto Walking Tour – historia krakowskiej dzielnicy żydowskiej

Ostatni dzień wycieczki przeznaczony jest na zwiedzanie krakowskiego Kazimierza czyli dzielnicy przez wieki zamieszkiwanej przez Żydów. W trakcie spaceru zobaczysz Synagogi i zabytki pamiętające okres świetności dzielnicy, odwiedzisz żydowskie getto, do którego zostali przesiedleni w czasie wojny, oraz poznasz niezwykłą historię Oskara Schindlera, który uratował ponad 1000 osób od śmierci z rąk hitlerowców. Dzięki tej wycieczce poznasz trudną historię narodu żydowskiego w Krakowie i przekonasz się, że czasem pomoc może nadejść z zupełnie nieoczekiwanej strony.

Zwiedzanie z przewodnikiem Dzielnicy Żydowskiej Kazimierza obejmuje: Starą Synagogę, Ulicę Szeroka, Synagogę i Cmentarz Remuh, Dom Heleny Rubinstein, Synagogę Izaaka, Plac Nowy, Synagogę Wysoką, Synagogę Tempel, Mur Getta, Plac Bohaterów Getta, Aptekę Tadeusza Pankiewicza, Fabryka Emalia Oskara Schindlera.
Synagoga Wysoka w Krakowie

Mural na budynku na Kazimierzu

Wycieczka 4-dniowa zawiera:

– Zakwaterowanie

 • Apartament lub hotel z oceną 3 gwiazdek
 • Śniadanie w cenie
 • Prywatna łazienka
 • Bardzo dobra lokalizacja – wszędzie można dojść pieszo
 • Komfortowe pokoje
 • Darmowe wifi

– kierowca i przewodnik podczas wszystkich dni wycieczki.

– Transport: nowoczesny klimatyzowany samochód

– Bilety do Auschwitz i Kopalni Soli.

– Zwiedzanie z przewodnikiem we wszystkich lokalizacjach.

– Zawiera wszystkie podatki i opłaty.

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie
5 miejsc do odwiedzenia w Krakowie

Planujesz odwiedzić Małopolskę? Wybierasz się do Krakowa? Masz zamiar spędzić kilka dni w Mieście Królów? To świetnie się składa. Poniżej Read more

Katedra Wawelska – wycieczka z przewodnikiem
Wnętrze wawelskiej katedry

Katedra Wawelska to miejsce mające wyjątkową ponad 1000 letnią historię! To tutaj odbywały się koronacje królów polskich i najważniejsze uroczystości Read more