Fabryka Schindlera wycieczka

portret Stalina podczas wycieczki po Fabryce Schindlera

Zwiedzanie Fabryki Schindlera z przewodnikiem

Odwiedź Fabrykę Schindlera jedno z najważniejszych muzeów w Krakowie. Poznaj wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas II wojny  światowej Krakowa. Nowoczesne Muzeum zostało zaprojektowane z myślą o tym, aby jak najlepiej ukazać zwiedzającym losy obywateli Polski podczas czasów okupacji. Przy jego tworzeniu oprócz historyków brali udział także różni artyści, aby w jak najlepszy sposób oddać atmosferę czasów II wojny światowej.

ludzie podczas wycieczki po Fabryce Schindlera
wycieczka po Fabryce Oskara Schindlera

Zwiedzanie Fabryki Schindlera z przewodnikiem to fascynująca opowieść o życiu w nieludzkich czasach. Poznaj historię bohaterów, którzy dzięki swoim często heroicznym postawom dali przykład przyszłym pokoleniom. Usłysz także o tych, którzy przeszli na złą, stronę stając się z ofiar katami.

portret Karola Wojtyly podczas wycieczki po Fabryce Schindlera
wycieczka po Fabryce Schindlera

Fabryka Schindlera wycieczka:

Czas trwania zwiedzania: około 90 minut. Wycieczkę można wydłużyć wybierając się na oprowadzanie po dawnym krakowskim getcie oraz żydowskiej części Kazimierza.

Cena: 80 zł (minimum 4 osoby) cena zawiera bilety wstępu.

Prawa do zdjęć: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ Fot. Mariusz Cieszewski/flickr.com (CC BY-ND 2.0)