TATRY I ZAKOPANE

Krakow Tatry tour

Wycieczka do Tatr i Zakopanego

Odkryj piękno polskich Tatr oraz Zakopane – najsłynniejsze polskie miasto położone w bezpośrednim otoczeniu górskich szczytów. Z uwagi na swoje piękno i cenne zasoby przyrodnicze teren polskich Tatr należy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, który jest wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Zakopane jest niewielkim malowniczym miasteczkiem (liczącym ponad 20 tysięcy mieszkańców) w województwie Małopolskim, położonym u stóp Tatr. W okolicach Zakopanego znajdują się często uczęszczane przez turystów szczyty: Giewont i Kasprowy Wierch. Początki Zakopanego sięgają najprawdopodobniej przełomu XV i XVI wieku wtedy to pierwsi osadnicy zaczęli napływać na tereny przyszłego miasta. Miasto to związane jest także z wieloma znanymi postaciami polskiej kultury (jednym z nich był Henryk Sienkiewicz, autor historycznej powieści „Quo vadis”, zdobywca w 1905 roku nagrody nobla za całokształt twórczości literackiej) którzy przyczynili się do jego popularności.

Wycieczki do Zakopanego trwają przez cały rok. Miasto uznawane jest również za zimową stolicę Polski. Odwiedź Zakopane najpopularniejsze miasto turystyczne w okolicach Tatr. Zobacz Krupówki słynny zakopiański deptak gdzie znajdują się dziesiątki regionalnych sklepików i restauracji.

Trasa jest dostosowana do osób w każdym wieku (dzieci, dorośli i osoby starsze).

Trasa obejmuje:

– wizytę w Zakopanem

– Słynny deptak na Krupówkach

– Możliwość spróbowania oscypków wyrabianych z owczego sera u podnóża Tatr (od maja do października)

– Zapierające w piersiach widoki na majestatyczne Tatry

Czas trwania wycieczki: około 9-10 godzin

Opłata zawiera:

  • odbiór z hotelu/hostelu
  • transport klimatyzowanym minibusem
  • opiekę pilota
  • odwóz do hotelu/hostelu

Cena:

  • Cena 260 zł od osoby (wymagane minimum dwie osoby)