SZLAKIEM JANA PAWŁA II

john paul II tour krakow, krakow the pope tour, krakow john paul II tour, tour krakow pope

Wycieczka po Krakowie Szlakiem Jana Pawła II

Odwiedź miejsca związane z jednym z największych świętych Kościoła katolickiego w XX i XXI wieku. Poznaj historię Karola Wojtyły, który znany jest całemu światu jako papież Jana Paweł II.  Kraków jest szczególnym miejscem związanym z jego życiem. To tutaj Karol Wojtyła przebywał  ponad trzydzieści lat – najpierw jako student, potem ksiądz, a w końcu biskup Krakowa. W Krakowie doświadczył także niewyobrażalnych cierpień II wojny światowej oraz czasów komunizmu.

Trasa wycieczki szlakiem Jana Pawła II wiedzie przez miejsca, które są szczególnie związane z Karolem Wojtyłą: poczynając od Uniwersytetu Jagiellońskiego w którym studiował, poprzez Katedrę Wawelską gdzie chodził do spowiedzi i odprawił swoją pierwszą Mszą, jego późniejsze mieszkanie na ulicy Kanoniczej, kościół franciszkanów w którym często się modlił, aż po Pałac Biskupi gdzie sprawował urząd biskupa do roku 1978.

Wycieczka dostępna jest w dwóch wersjach: „szlakiem Jana Pawła II w Krakowie” oraz wydłużonej zawierającej wizytę w Centrum Jana Pawła II (zwiedzanie bazyliki) oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (odwiedziny Sanktuarium, klasztoru i celi siostry Faustyny).

Poznaj historię człowieka, który został papieżem odkrywając najważniejsze zabytki pięknego Krakowa! Przewodnik zabierze Państwa do najważniejszych miejsc związanych z osobą Karola Wojtyły. Na życzenie uczestników program możemy być zmodyfikowany do ich potrzeb.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

Cena: 300 zł (grupa od 1-7 osób)