Kraków zwiedzanie Starego Miasta

WKraków zwiedzanie Starego Miasta

Wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

Witaj w królewskim Krakowie, jednym z najpiękniejszych miast Europy! Wycieczka Kraków zwiedzanie Starego Miasta to możliwość poznania najważniejszych zabytków słynnej Stolicy Królów Polski. Stare Miasto i Wawel należą do najważniejszych zabytków w naszym kraju, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z pewnością w Królewskim Krakowie można poczuć bijące serce Polski. To na Wawelu przez wieki mieściła się siedziba królów Polski i Litwy. Stąd podejmowano najważniejsze decyzje. To tutaj gościli najwspanialsi artyści oraz uczeni.

Wycieczka Kraków zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem to niezapomniane przeżycie. Podczas oprowadzania zobaczysz najważniejsze zabytki związane z dawnym Krakowem i jego zabudową. Odwiedzisz miejsca powiązane z największymi obywatelami Polski, przede wszystkim: słynnym astronomem Mikołajem Kopernikiem, bratem Maksymilianem Kolbe męczennikiem z Oświęcimia oraz wielkim papieżem Janem Pawłem II. Przewodnik zabierze cię także na „polski Akropolis”, legendarne Wzgórze Wawelskie, gdzie w kryptach katedry spoczywają polscy władcy oraz mieści się piękny renesansowy zamek królów polski.

kraków zwiedzanie starego miasta
Stare Miasto wycieczka

Poznaj niepowtarzalne piękno Krakowa odkrywając jego zapierającą dech w piersi architekturę oraz najważniejsze zabytki. Przewodnik zabierze Państwa do najważniejszych miejsc związanych z historią Starego Miasta. Na życzenie uczestników program możemy być zmodyfikowany do ich potrzeb. Trasę można wydłużyć i połączyć ze zwiedzaniem żydowskiego Kazimierza.

grupa szkolna podczas wycieczki z przewodnikiem po Krakowie
Stare Miasto wycieczka

Zwiedzanie Starego Miasta – trasa

Trasa z przewodnikiem obejmuje:

Mury Obronne – Droga Królewska – Barbakan – Brama Floriańska – ul. Floriańska – Muzeum Książąt Czartoryskich – Rynek Główny – Sukiennice – Collegium Maius – Kościół Mariacki – Wieża Ratuszowa – Kościół św. Wojciecha – Kościół św. Piotra i Pawła – Kościół Franciszkanów – Pałac Biskupi – Okno Papieskie – Kościół św. Andrzeja – Wzgórze Wawelskie – Katedra na Wawelu – Zamek Królewski (dziedziniec) – Smok Wawelski.

Czas trwania wycieczki: około 2 godz.

Cena: 300 zł (grupa od 1-7 osób)

Każda następna godzina zwiedzania plus 110 zł.

Zobacz też inne wycieczki z przewodnikiem:
Fabryka Schindlera wycieczka
Fabryka Schindlera wycieczka

Jednym z najważniejszych muzeów w Krakowie jest Fabryka Schindlera. Wycieczka po niej pozwoli Ci poznać wstrząsającą historię mieszkańców okupowanego podczas Read more

Segway Kraków Wycieczka
zwiedzanie krakowa na segwayu

Segway Kraków wycieczka to niesamowite doświadczenie łączące zabawę z możliwością zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast europejskich. Segway został tak zaprojektowany, Read more